pirmdiena, 2012. gada 19. marts

Vidustermiņa seminārs Veimārā

        Tā nu ilgāks laiks pagājis bez jebkādām garu iepriecinošām aktivitātēm. Bet tad- taaa daaa- saņēmu vēstuli par vidustermiņa semināru Veimārā. Vienas nedēļās laikā piedzīvojām gan aukstumu (ap 0, +1 grāds), gan vasarīgu siltumu (+20).


         Pats labākais moments - varēju satikt jau Berlīnes seminārā iepazītos brīvprātīgos. Šoreiz kopā bijām 20 jaunieši. Pārliecinošā vairākumā bija ungāru brīvprātīgie, vēl piedalījās jaunieši no Spānijas, Anglijas, Turcijas, Itālijas, Krievijas, Francijas, Dānijas un Latvijas.    


          Otrajā dienā dalījāmies ar savu pieredzi un jāatzīst, ka dažiem brīvprātīgajiem bija plāni klājies -ekspluatēti savas nezināšanas un baiļu dēļ, strādājuši bez brīvdienām, nav varējuši ņemt slimības lapas utt...Viņiem brīvprātīgo darbs pēc šī semināra beidzās. Nez, kas ir sliktāk, nogurt no pucēšanas aktivitātēm vai traumējošas bezdarbības? 
         Pēc vakariņām aizgājām visi uz kādu studentu klubu, kur bija paredzēts tango vakars. Tur notiekošais gan vairāk atgādināja vakaru uz ezera, ne tango! :D Pasīvi deju kursi iesācējiem...

          Trešajā dienā braucām uz Erfurti. Pirms dažiem gadiem pārrakstīju kādu kara laikā rakstītu latvieša dienasgrāmatu. Šis cilvēks bija aprakstījis arī Erfurti un man jau tolaik, lasot šos ierakstus, bija vēlme tur nokļūt. Redz kā, maza pasaule. Atliek vien par kādu vēlmi piemirst, kad tā atgādina par sevi un īstenojas.
Erfurtē pavadījām visu dienu. 


          
          Kādā no skatlogiem pamanīju Perpetuum mobile (mūžīgais dzinējs). Izrādās, tā bija kāda mākslinieka darbnīca. Viņš mūs ieaicināja iekšā un parādīja arī citus savus darbus. Šim konkrētajam gan nav konkrēta nosaukuma un manas asociācijas ar mūžīgo dzinēju lika viņam pasmaidīt. Nu kāpēc gan ne? :D


          Visvairāk man patika pēcpusdiena, kad semināra tēma bija "Apceļo Eiropu". Prezentējām savas valstis. Jau pirmajā seminārā iepazinos ar meiteni no Dānijas, kurai bija ļoti labas valodu zināšanas - nevarēja dzirdēt dzimtās valodas akcentu. Tad nu šoreiz citai dānietei jautāju, kā viņi skolās mācās valodas, ka tik labi tās apguvuši. Viņa pastāstīja, ka skolēni valodas mācās caur dažādām izglītojošām spēlēm, daudz skatās filmas ar subtitriem angļu valodā. Man interese par Dāniju radās, kad pabiju Kopenhāgenas lidostā. Arī brīvprātīgo darbu meklēju šajā valstī, bet beigās tomēr atceļoju uz Vāciju.

        Visas nedēļās laikā mācījos frāzes citās valodās, kā arī iemācīju pārējiem dažus vārdus latviešu valodā. Vislielāko atzinību guva  "drupačiņa, bučiņa un pīle, labrīt, Saule!"...Latviešu valoda vispār skanot ļoti mīļi. 

         Interesanta ir ungāru valoda. Tajā no malas ieklausoties, neko nevar saprast! Ne velti, esot viena no grūtākajām valodām pasaulē, jo tai neesot līdzīgas. Interesanti, ka latviešu un ungāru valodā mēs vienādi izrunājam patskaņus, ir gan šaurais, gan platais e, tāpēc arī man, mēģinot ko pateikt ungāriski, visi priecājās, ka es runājot bez akcenta.

        Vienā ziņā gan man arī šajā kompānijā nebija domubiedru. Man nepatīk vakaros iet uz bāriem un dzert. Sēdēt un dzert. Un piedzerties. Tā nu gājām vienu vakaru pastaigā, kad vairums sadomāja apmeklēt kādu vietējo bāru. To ieraugot no ārpuses, man bija skaidrs, ka jāgriežas apkārt un jāiet atpakaļ. Bara sindroms, paldies Dievam, nav man raksturīgs. 


        Es gan uzskatu, ka iepriekš dzirdētā un lasītā informācija par Veimāras skaistumu ir pārvērtēta. Īpašu to padara gaišie prāti, kas te mīlējuši uzturēties: J.V.Gēte, F. Šillers, J.G. Herders, F. Nīče, J.S. Bahs u.c. Šī pilsēta dzīvo vēsturē. 


       Atpakaļ braucot, biju apsēdusies vilciena nodalījumā, kur bija ļoti karsts. Iepriekš dzirdēju, ka kontroliere piedāvāja ieslēgt klimata kontroli, bet blakussēdošā dāma to nevēlējās. Kad viņa aizgāja, pajautāju nākamajam kontrolierim (protams, vāciski), kā izpestīt sevi no pirts karstuma un viņš man sāka atbildēt spāniski! Es teicu, ka saprotu vāciski, par ko viņš nobrīnījas un teica, ka man esot spāņu akcents!:D Jāaa un es jau arī, ziniet, izskatos kā tipiska spāniete! :D

      Šis seminārs bija ļoti izdevies un veiksmīgs, jo tā vadītāji bija pieredzējuši un nepārspīlēja ar intensīvu spēlēšanos, kā tas bija Berlīnē.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru